Ispiši ovu stranicu
Napisao/la  2019-04-17

NAŠA ČLANICA NAJBOLJA HRVATSKA TRAIL TRKAČICA NA 100 MILJA ISTRE

(0 glasova)

Proteklog vikenda u Istri se održavalo sedmo izdanje međunarodne trail utrke 100 milja Istre.

Na utrci se okupilo 1.800 natjecatelja iz 51 države, koji su trčali u četiri discipline: RED staza od 168 km, BLUE od 110 km, GREEN od 67 km i YELLOW staza od 41 km. Osim Nataše Rogić Jukopila, na utrci 100 milja Istre sudjelovalo je još pet članova trkačke sekcije IPA Istra , Bernard Perković, Suzana Sokač, Dražen Tomić, Gordana Ostović i Emir Jakupović.
Na najtežoj dionici ove svjetski poznate utrke, po treći put, u cilj je ušla naša članica Nataša Rogić Jukopila, koja je stazu od 168 km završila za 34 sata, 11 minuta i 41 sekundu. Ostvarenim rezultatom zauzela je 18. mjesto u ženskoj konkurenciji te je prva Hrvatica u ukupnom poretku. Nataša je u pratnji , također našeg člana Bernarda Perkovića, utrčala u cilj u Umagu, te zasluženo i s ponosom je osvojila medalju, zbog koje je preko 34 sata trčala i hodala preko najljepših dijelova Istre. Svojim rezultatima, Nataša je jedna od istaknutih sportašica Ministarstva unutarnjih poslova, a njen slijedeći izazov bit će osvajanje Mont Blanca, najpoznatije i najprestižnije utrke UTMB (Ultra trail du Mont Blanc).