Napisao/la  2021-08-30

NATAŠA PO DRUGI PUT ISTRČALA NAJTEŽU UTRKU NA SVIJETU UTMB

(0 glasova)

Naša članica Nataša Rogić, jedna od najuspješnijih ultrašica u Hrvatskoj, članica trkačke sekcije IPA Istra, inače policijska službenica za odnose s javnošću u PU istarskoj, po drugi je put istrčala ultra trail utrku na Mont Blancu.

Nakon 45 sati, 40 minuta i 19 sekundi danas prijepodne utrčala je u cilj nakon što je u petak u 17,00 sati krenula na 178 kilometara dugu i tešku avanturu po obroncima drugog najvećeg vrha u Europi. Riječ je o utrci oko alpskog masiva Mont-Blanc koja je duga 178 kilometara i koja prolazi kroz tri zemlje (Francuska, Italija, Švicarska), tijekom koje sudionici još moraju savladati 10.300 metara visinske razlike. Sudjelovati, i pri tome još završiti UTMB san je svakog zaljubljenika u planinsko trčanje, a u tome je i ove godine uspjela Nataša koja je bila jedina žena od samo devet trkača iz Hrvatske među 2.300 sudionika ove prestižne ultra trail utrke samo za odabrane, a njih oko 800 je odustalo. Nataši je uspjelo završiti najtežu i najveću trail utrku – The Ultra-Trail du Mont-Blanc, čije je start i cilj u francuskom Chamonixu i naravno, nadalje joj želimo uspjehe i nizove pobjeda u svojoj disciplini.